Jesteś tutaj

Symulacje strategiczne na szkolenia wewnętrzne

Sprawny, odpowiednio wyszkolony personel to największa wartość wszystkich firm, to zdanie powinien zapamiętać każdy, kto ponosi odpowiedzialność za sferę zarządzania. Nowoczesne urządzenia da się zakupić w każdym momencie, tak samo jak wybudować magazyn, ale jeżeli zespół pracowników będzie kiepski, to sukces może się nie pojawić.
Wielu osób odpowiedzialnych za zarządzanie nie uznaje żadnych szkoleń, uważając je w pierwszej kolejności za stratę czasu, bo w końcu w czasie ich trwania załoga nie wykonuje nałożonych obowiązków, a oprócz tego za duże koszty, na które może im nie starczyć pieniędzy. Jednak można coś ciekawego wymyślić na to, żeby sporo zmniejszyć koszty szkoleń przy równoczesnym zapewnieniu, że przyniosą efekty.
Bardzo dobrym przykładem na realizację takich założeń może być system wewnętrznych szkoleń, gdzie wiadomości będą przekazywane przez pracowników, którzy doskonale znają temat. Tego typu kursy warto rozbudowywać o Zespołowe Symulacje Strategiczne http://www.symulacje.edu.pl/gry_symulacyjne.php

Tym sposobem nie będzie konieczności wynajmowania jakiejś firmy z zewnątrz to kwoty wydawane na takie szkolenia ograniczają się do minimum, a nawet zrealizowane pod taką postacią mogą niemało polepszyć wydajność wszystkich pracowników.
Planując szkolenia, jakich nie dadzą rady przeprowadzić członkowie załogi, nie trzeba wysyłać na wstępie pracowników na weekend do czterogwiazdkowego hotelu. Znacznie tańsze a jednocześnie wygodniejsze może być zorganizowanie potrzebnych kursów w firmowej siedzibie. Sporo firm organizujących szkolenia taką możliwość daje, a koszty z reguły będą wówczas znacznie niższe, niż przy wyjazdach gdzieś dalej od domu.
Powinno się też być świadomym tego, że aby szkolenia przynosiły odpowiedni rezultat, to muszą być przeprowadzane regularnie i systematycznie. Co zrozumiałe nawet pojedyncze wykupienie pracownikom kursu chociaż trochę może zwiększyć ich kompetencje zawodowe, jednak dopiero dobrany do konkretnych ludzi cykl kursów i szkoleń będzie przynosił naprawdę duże korzyści.