Jesteś tutaj

Wzmacnianie współpracy w XXIw

Trendy, pojawiające się w połowie lat dziewięćdziesiątych, czerpiące z największych korporacji z zachodu dostrzegać zaczęły rolę jaką pełni komunikacja pomiędzy firmą a pracownikami. Na tym też w dużym stopniu będzie się opierało nowatorskie zarządzanie firmą, bo ciężko organizować budowanie wydajnego, lojalnego zespołu bez dobrej wymiany informacji wewnątrz firmy.
Z międzynarodowych biznesowych wzorców, poza wymienioną wyżej komunikacją między pracownikami i zarządem firmy, zaczęto wykorzystywać również w naszym środowisku biznesowym http://www.goldenline.pl/grupy/Przedsiebiorcy_biznesmeni/szkolenia-ranki... Wyjazdy Menedżerskie dla pracowników. Od pewnego czasu stały się one bardzo popularne, chociaż jak widać to na różnych przykładach, osoby zajmujące się ich organizacją czasami nie wiedzą, jaki cel ma im przyświecać.
A w rzeczywistości organizowanie takich wyjazdów trzeba zacząć właśnie od ustalenia celu, jaki ten wyjazd ma spełnić. I później dopiero będzie czas, żeby się zająć rozstrzyganiem szczegółów, czyli wyborem miejsca oraz rozrywek, które będzie się chciało dostarczyć integrującym się na wyjeździe pracownikom.
Jednak przez cały czas wielu właścicieli firm, w szczególności takich, którzy będą organizowali wyjazdy integracyjne na własną rękę, nie zawsze dokładnie wie, jaki cel będzie przyświecał takiej imprezie. Zupełnie przypadkowy hotel, program z przypadkowych elementów, średnio dostosowany do oczekiwań części pracowników powodują, że czasem taki wyjazd wymyka się spod kontroli i staje się zupełną kompromitacją.
Z tego też powodu w czasie planowania wyjazdu integracyjnego dla pracowników swojej firmy warto skorzystać z pomocy jakiejś posiadające doświadczenie w tego typu sprawach firmy. Szczegółowo definiując co ma na celu wyjazd i przyglądając się osobom, jakie na niego będą się wybierać można całkiem dobrze dobrać program w taki sposób, aby wszystkim się podobało.
W chwili obecnej w takich wyjazdach integracyjnych wiele firm zaczęło działać, i da się nawet stwierdzić, że część zdobyła już duże doświadczenie na tym polu. Wybierając jedną z nich i w precyzyjny sposób określając preferencje i oczekiwania z całą pewnością da się wymyślić taką imprezę, którą pracownicy będą długo pamiętać.