Jesteś tutaj

Gry w motywowaniu pracowników

Motywacja i budowanie lojalności zatrudnionych ludzi ma ogromne znaczenie dla wszystkich firm. Lata, kiedy wystarczyła w zasadzie pensja, za którą dało się przeżyć i sam fakt, że się pracowało bezpowrotnie minęły, w szczególności jeśli chodzi o najbardziej doświadczonych pracowników. Dzisiaj oni stawiają swoje warunki, a firmy chcąc ich zatrzymać u siebie będą musieli wyciągnąć odpowiednie wnioski i zaoferować odpowiednie warunki.
Okazji na zwiększenie motywacji zatrudnionych ludzi i poprawę ich lojalności znajdzie się całkiem sporo. Tak naprawdę dla większości zatrudnionych ludzi niezmiennie największe znaczenie mają kwestie finansowe, trzynastką raz na pewien czas z pewnością nikt gardził nie będzie. Doceniane przez wielu pracowników zaczynają także być dodatkowe bonusy, takie jak na przykład pakiet medyczny, ubezpieczenia czy też karty sportowe.
Jednak poza samym wynagrodzeniem liczne grono pracowników zaczęła zwracać uwagę na rozwój zawodowy i możliwości doskonalenia umiejętności i zawodowego doświadczenia. Potrzebować oni będą bez przerwy rozszerzać posiadane umiejętności, nie przepadają za cofaniem się w rozwoju, i właśnie dla takich pracowników świetnie się będą sprawdzać Autorskie Gry Menedżerskie http://www.symulacje.edu.pl/gry-menedzerskie.php nastawione dokładnie na to, czym zajmują się w pracy.
Wielu prowadzących firmy biznesmenów nadal nie uważa odpowiednich szkoleń za konieczny element do prawidłowego funkcjonowania firmy. Po pierwsze twierdzą, że wszystkie takie kursy będą dla nich za drogie, a także odrywają pracowników od codziennych zajęć. Faktycznie, większość takich kursów będzie trochę kosztować, lecz jeśli będą dobrze wybrane, to nie będzie można powiedzieć, że wydane w taki sposób pieniądze będą wyrzucone w błoto.
Dzięki szkoleniom pracujący w firmie ludzie będą mogli zdobyć nieznane wcześniej, w wielu przypadkach wręcz konieczne przy rutynowych obowiązkach umiejętności. Tym sposobem obowiązki, które są im przypisane będą mogły być robione dużo szybciej i wydajniej, a to przełoży się bezpośrednio na stan firmowych finansów. Oprócz tego personel, który jest dobrze przeszkolony będzie popełniał mniej błędów, a w przypadku ich wystąpienia dużo szybciej na nie zareaguje.
Pamiętać również trzeba o motywacyjnym charakterze szkoleń. Zatrudnieni, którzy widzą, że firma w nich inwestuje, będą się czuli na coś potrzebni. Będą bardziej związani z firmą i mniej skłonni do zmiany zatrudnienia, wynika więc z tego, że jeśli kierownicy będą planować zatrzymać najlepszych profesjonalistów, to będą musieli zainwestować w ich rozwój.