Jesteś tutaj

Ranking Agencji Edukacyjnych


Pracujący w Polsce HRowcy głównie wydaja pieniądze na kursy twarde, w następnym priorytecie w branżowo – produktowe, a dalej –przywódcze a także ogólnorozwojowe. Preferowanie zamawiają potrzebne kursy z House of Skills. Takie są oceny z Raport szkolenia z zarządzania.

W badaniu, przeprowadzonym we wrześniu przez Klub Menedżerów HR, wzięły udział 832 osoby – pracownicy i szefowie działów HR. Polscy HRowcy wydają się być zadowoleni z oferty rynku szkoleń. Co ciekawsze, dwóch na trzech HRówców niżej ceni jakość szkoleń finansowanych z dotacji unijnych, niż tych klasycznie komercyjnych.


Ponizej zacytujemy wyłącznie wybrane fragmenty raportu:

  • Uważam, że (opinia o rynku szkoleń): Bez problemu można znaleźć firmy, które oferują oczekiwaną przeze mnie jakość szkoleń – z tą tezą zgadza się 68% badanych HRowcy ufają swojej ocenie. Niemal sześciu na dziesięciu przyzakupie szkolenia kieruje się zawartością merytoryczną programu szkolenia. Dla klientów najważniejsze jest doświadczenie biznesowe trenera.
  • Przy wyborze mojej firmy kieruję się w dużym stopniu: Zawartością merytoryczną proponowanego programu – 93%
  • Tylko co piąta firma zamawia kursy informatyczne i komputerowe, oraz wyjazdy integracyjne. W mojej firmie mocno inwestujemy w szkolenia: Integracyjno – motywacyjne – 26%
  • Co trzecia firma woli kursy otwarte – tu widać wysoką korelację z wielkością firmy (małe przedsiębiorstwa częściej preferują otwarte – widać trudno im zebrać grupę na warsztat zamknięty) oraz tematyką.
  • Ranking opublikowany na stronie portalu Puls HR przedstawia 5 firm, które uzyskały najwyższą średnią ocenę (skala 1-5).
  • 41% ankietowanych to menedżerowie personalni, 59% to specjaliści ds. HR.
  • Kolejność firm w rankingu wynika ze średniej punktowej (w przypadku tej samej oceny wyżej w rankingu umieszczono firmę zgłaszaną częściej w badaniu).