Jesteś tutaj

Zła marka wyjazdów pracowniczych

Nad Wisłą nie brakuje głosów, że imprezy związane z integracją to forma represji uprawianej przez pracodawcę. Gorzej , że niemało ludzi patrzy na eventy firmowe przez negatywny pryzmat . Ciężko stwierdzić, dlaczego tak się dzieje , ponieważ wiele z tych osób nigdy nie uczestniczyło w takiej imprezie . Często krzywdzące opinie opierają się na zasłyszanych plotkach lub na przejaskrawionych opowieściach .

Czy prawdą jest, że wypady organizowane przez pracodawcę to jedynie okazja do mocno zakrapianej alkoholem zabawy lub możliwość najedzenia się do syta ? Przypuszczalnie można znaleźć tu ziarno prawdy, ale nie zawsze . Wyraźnie złośliwe będzie twierdzenie , że większość weekendowych wyjazdów z pracy to jedynie strumieniami lejący się alkohol.

W rzeczywistości kłopot jest wtedy, gdy osoba odpowiedzialna za organizację imprezy nie ma kompletnie pojęcia o tym, co robi . W rzeczywistości skuteczne weekendowe szkolenia integracyjne to trudne wyzwanie. Nie wystarczy zarezerwować miejsce noclegu i wyżywienie . Jeżeli nie byłoby żadną trudnością, aby zorganizować i rozkręcić dobrą imprezę integracyjną , nikt nie angażowałby kosztownych agencji i zbędna byłaby praca event managerów .

Wiele wniosków dostarcza w tej materii październikowy http://www.hrmapa.pl Raport O Ofertach Szkoleń opublikowany w ramach uniwersyteckich projektów badawczych.

Każdy pracodawca, zlecający organizację, takiej imprezy, powinien wiedzieć, że odpowiednio przygotowany wyjazd integracyjny musi polegać na precyzyjnym planie , a pomysł powinien zostać dokładnie omówiony . Zawodowy organizator nie tylko zatroszczy się o należyte otoczenie na skuteczne budowanie więzi międzyludzkich, przygotuje różnorodną zabawę w różnej postaci . Przede wszystkim , odpowiednio do wskazówek pracodawcy , dobierze takie pomysły, sprawdzone zapewne wielokrotnie wcześniej, , które stworzą warunki odpowiednie, by osiągnąć założony cel . Gdy jest konieczne, by zjednoczyć team , pojawią się, zapewne, pewne zabawy teambuildingowe, oparte na wspólnym wywiązywaniu się z postawionych zadań . Jeśli niezbędne będzie przekazanie jakiejś wiedzy , znajdzie się również czas na zajęcia opracowane przez doświadczonego coacha . Wszystkie działania będą miały swoje miejsce i sens.

Oczywiście nie sposób przewidzieć całego przebiegu imprezy integracyjnej . Pracownicy są różni i przyjeżdżają z różnymi oczekiwaniami na tego typu imprezy. Mogą zdarzyć się przeróżne wybryki , ale powinno się je postrzegać jako marginalne wypadki . Pracownicy dobrej agencji eventowej wiedzą jak radzić sobie efektywnie z zapewnieniem spokoju, ponieważ dla nich doprowadzenie imprezy do uzgodnionego celu jest najistotniejsze .