Jesteś tutaj

Gry jako sposób na analizowanie rzeczywistości biznesowej

Warsztaty biznesowe dla decydentów mogą mieć wiele różnych celów. Niekiedy będzie chodziło o wysuwanie właściwych wniosków, innym razem pod rozwagę zostanie wzięta biegłość filtrowania ważnych danych spośród wielu informacji, w rezultacie czego będzie możliwe podjęcie optymalnej decyzji. Specyficzna gałąź edukacji, jaką są warsztaty biznesowe, nie licząc tego, że dynamicznie się rozwija, eksperymentuje z najnowszymi trendami w metodologii przekazywania wiedzy, nastawiając się na efektywność.

Coraz większą popularność zdobywają sobie różnego rodzaju Symulacje Szkoleniowe http://www.symulacje.edu.pl/menadzerskie.php by wzmocnić atrakcyjność szkoleń. W nauczaniu używane były już od dziesięcioleci, lecz teraz bardzo chętnie przygotowywane są przez firmy szkoleniowe. Bardzo ważne jest przekazanie umiejętności kierowania ludźmi, ale ponadto nabycie umiejętności podejmowania decyzji.

Najczęściej używanie gier w szkoleniach ma wiele zalet. Ich dużym atutem jest to, że pozwalają one zamienić teorię w praktyczne działanie bez niebezpieczeństwa wyrządzenia szkód w finansach. Jest to też skuteczniejszy sposób utrwalania skomplikowanych informacji, dlatego, że koncentruje się na ekscytacji wywołanej imitacją rzeczywistości biznesowej, a przez to przyspiesza proces uczenia się. Takie metody szkoleniowe są dodatkowo niezłym sposobem, ponieważ osiągnięte podczas szkolenia doświadczenie należy przetransponować do realnych działań biznesowych. Kursanci osobiście mogą poznać problemy, z jakimi powinni borykać się kierownicy w swojej pracy, gdyż przez cały czas koncentrują się na sytuacjach realnych.

Symulacyjne gry to sposobność, by kursanci bez szkody dla prawdziwego przedsiębiorstwa mieli okazję wykazać się w rzeczywistości biznesowej oraz wcielić się w rolę kierowników. Po takich szkoleniach osoby zarządzające nie lękają się działać, a efektywność ich działań znacząco wzrasta. Dlatego właśnie coraz więcej szkoleniowców wykorzystuje symulacje menedżerskie. Niewykluczone, że to przyszłość warsztatów menedżerskich.