Jesteś tutaj

Jak znaleźć zewnętrzną firmę realizującą szkolenia.

Efektywność i skuteczność przeprowadzanych w swoim przedsiębiorstwie szkoleń pracowniczych w dużym stopniu zależy od wybrania odpowiedniego partnera, który takie szkolenia przeprowadzi. Jest o tyle ważne, że współcześnie funkcjonuje coraz więcej podmiotów proponujących tego typu usługi, lecz jednak niekiedy zdarzają się przypadki, że jakość ich nie jest na najwyższym poziomie.


W rzeczywistości okazuje się, że dużo większe znaczenie od wybrania samej firmy szkolącej będzie miał odpowiedni trener, jaki zrealizuje zajęcia z pracownikami. To on będzie ponosił odpowiedzialność za cały proces, czyli określenie oczekiwań, przygotowanie planu szkoleń i jego ostateczne wykonanie z zespołem pracowników.


W wielu firmach szkoleniowych można wybrać swojego trenera, można więc skorzystać z takiej możliwości, jeżeli będzie się wiedziało, jak odpowiedniego trenera wybrać. Warto tu zwrócić uwagę na parę dość istotnych spraw, dzięki czemu będzie można wyszukać osobę jaka będzie całkowicie pasować do potrzeb i oczekiwań.


Przy prawie wszystkich szkoleniach – np. Gry Symulacyjne
- niezwykle istotne jest dobre wykształcenie danej osoby, tu doskonałą rekomendacją może być na przykład dyplom ukończenia chwalonej w naszym kraju lub za granicą szkoły trenerów. Osoby ją kończące z reguły zaczynają pracować zgodnie z określonymi regułami i standardami, dzięki czemu szkolenia przez nie realizowane będzie charakteryzować naprawdę wysoka jakość.


Jeszcze istotniejszym aspektem, szczególnie przy szkoleniach dla kadry specjalistycznej, ma praktyczne doświadczenie osoby, która zajmie się przekazywaniem wiedzy. Nawet najlepsze studia albo kursy nie są w stanie dostarczyć takiego zakresu wiadomości, jak radzenie sobie z prawdziwymi przypadkami w trakcie zawodowej pracy, dlatego też powinno się sprawdzić, jak duże doświadczenie praktyczne będzie miał trener, którego się wybierze.


Niektórzy właściciele firm zaczynają także patrzeć przynależność do jakiejś trenerskiej organizacji, chociaż w praktyce raczej nie powinno to być głównym wskaźnikiem decyzji. Na pewno jednak można przez to mieć trochę pewności, że trener działa według pewnych standardów, jakie niejako determinuje przynależność do jednej z takich organizacji.