Jesteś tutaj

Jak zweryfikować trenerów na wyjazdy outdoor

Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego to przedsięwzięcie dość złożone, które przeważnie wymaga pozałatwiania licznych spraw mających spore znaczenie dla powodzenia całej imprezy, niekiedy nie pamiętanie o jednym szczególe zakończyć się może zwyczajnie klapą. Przecież trzeba zarezerwować jakiś hotel, załatwić dowiezienie uczestników i we właściwym czasie poinformować osoby które mają jechać na taki wyjazd.

Bardzo dużą rolę na etapie organizacji tego typu wyjazdów ma wybór firmy, która będzie się zajmować sprawami, które się będą wiązać z zapewnieniem pracownikom odpowiedniej aktywności. Tu raczej się nie powinno iść na żadne kompromisy, bowiem jakakolwiek wpadka na pewno przez długi czas będzie pamiętana i przez uczestników, i przez członków rad nadzorczych, za których pieniądze impreza została zrobiona.

Na samym początku powinno się sprawdzić, jakie ma ona doświadczenie, tu przydadzą się zwłaszcza referencje oraz opinie z wcześniej przeprowadzanych imprez. Odgrywa to dużą rolę zwłaszcza gdy wyjazdy integracyjne organizowane będą na kilkadziesiąt osób, opanowanie tak licznej grupy i przeprowadzenie wszystkiego zgodnie z harmonogramem wymaga naprawdę nieprzeciętnych umiejętności.

Proponujemy również, by zweryfikować dostawcę czy przygotowuje jedynie wyjazdy motywacyjne, czy też szkolenia merytoryczne np. Zamknięte Programy Rozwojowe Inteligentne Zarządzanie Sobą W Czasie http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/szkolenie-zarzadzanie-czasem - to pozwoliłoby pożenić rozrywkę z nauką umiejętności.

Niezwykle istotny jest także wybór trenerów. Dobrze, żeby było to zgrany zespół, na co dzień ze sobą współpracujący, dzięki temu będzie on umiał sobie poradzić w nieprzewidzianych okolicznościach. Złożona przypadkiem grupa trenerska z reguły da sobie radę, ale niebezpieczeństwo że się coś nie uda na pewno się zwiększy.

Do opanowania ponad setki osób o bardzo różnych charakterach będzie potrzeba kogoś dynamicznego i charyzmatycznego. Dobrze, aby firma organizująca imprezy integracyjne miała trenera z takim potencjałem, w takim przypadku będzie się miało pewność, że atrakcje, które się zaplanuje odbędą się z zgodnie z wcześniejszymi planami.

Na zakończenie należy sprawdzić, jak będzie wyglądała sprawa sprzętów, które firma dostarcza. Duża ilość wyjazdów skończyło się niepowodzeniem z takich właśnie powodów, że coś uległo awarii i organizatorzy nie wiedzieli co zrobić. W szczególności przy rożnego rodzaju grach terenowych porządny sprzęt będzie odgrywał dużą rolę, ma też istotny wpływ na bezpieczeństwo pracowników z niego korzystających.