Jesteś tutaj

Negatywna strona wyjazdów integracyjnych

O znaczeniu takiego Szkolenia Integracyjnego|Symulacyjnego|Menedżerskiego|Team Building|Biznesowego} http://www.szkolenia-opinie.edu.pl mówi się nie od dzisiaj, niezaprzeczalnie mają one duże zalety, o czym wszyscy zresztą wiedzą. Są świetnym sposobem na poprawę relacji wśród pracowników, mogą wzmacniać lojalność pomiędzy pracodawcą oraz załogą, a dodatkowo mogą się stać formą wynagrodzenia.

Nawet mimo dużych zalet integracyjnych wyjazdów czasami mogą one mieć trochę ciemnych stron, o czym niekiedy krążą niesamowite legendy i historie. okoliczności, gdy wyjazd został w nieprofesjonalny sposób przygotowany i wykonany. Ludzie chcą jechać, żeby dobrze się bawić i odpocząć, a mogą wrócić skłóceni, zniechęceni oraz niezadowoleni.

Częstym problemem w czasie imprez o takim charakterze może być zatarcie granic między pracownikami i kierownikami. Szczególnie kierownicy powinni zapamiętać, że nawet na gruncie prywatnym muszą się oni zachowywać w sposób odpowiedni do do hierarchii służbowej. Zbyt duża swoboda może być powodem przeniesienia nie do końca poprawnych relacji na obszar firmy, a to na pewno nie będzie pożądane.

Następnym problemem, jaki może wyniknąć z niestarannie dobranych rozrywek, jest zwyczajna nuda, która coraz częściej niestety jest zaleczana przez imprezowiczów nadmierną ilością alkoholu. Jeżeli wyjazd stanie się tylko przykrą koniecznością i zupełnie rozminie się z oczekiwaniami, to dziwić się nie ma czemu, że zamiast dobrze się bawić chcą oni jak najszybciej wrócić do domu.

Będą się też zdarzać sytuacje, kiedy w czasie takiego wyjazdu wśród pracowników zamiast poprawienia stosunków pojawią się konflikty oraz podziały. Osoby ciche, mniej rozrywkowe czy zwyczajnie nie akceptujące alkoholu mogą zostać odrzucone przez resztę współpracowników, niestety najczęściej sytuacja tego typu może się przenieść na zachowanie w firmie i powoduje znaczne pogorszenie atmosfery.

Tak więc można zobaczyć, że imprezy integracyjne to nie tylko dobra zabawa i odpoczynek, lecz także pewne zagrożenia, które mogą mieć miejsce. Jeśli będzie się tego świadomym, to można w taki sposób przygotować całą imprezę i dobrać program, żeby wystąpienie problemów o takim charakterze było bardzo małe.