Jesteś tutaj

Biznesowe gry w formie outdoor

O tym, jaką rolę odgrywają imprezy integracyjne w motywacji oraz docenianiu pracowników wielokrotnie już mówiono, i za każdym razem wniosek jest bardzo prosty. Takie imprezy są świetnym sposobem na osiągnięcie wyżej wymienionych celów, ale powinno się je zorganizować umiejętnie, bo tylko wówczas mają szansę spełnić zadania, które się przed nimi stawia.

Często w czasie wyjazdów integracyjnych szefowie chcieliby coś zupełnie innego niż tylko zabawa od rana do nocy z muzyką i alkoholem. Podczas wyjazdów integracyjnych można przecież wymyślić sporo różnych gier oraz zabaw, które mimo że są doskonałym rodzajem rozrywki, to także mogą bardzo dużo pokazać uczestnikom i sprawdzić, jak zachowywać się oni będą w nietypowych sytuacjach.

Jednym z coraz popularniejszych sposobów na zagwarantowanie uczestnikom wyjazdu wystarczającej ilości emocji oraz adrenaliny są gry terenowe oraz Symulacje Menedżerskie http://www.symulacje.edu.pl/menadzerskie.php . Przeważnie są one planowane niedaleko miejsca, gdzie grupa ma nocleg, lecz mogą zajmować dużo większy teren - niekiedy będzie to nawet kilkaset kilometrów kwadratowych.

Przeważnie idea tego typu gier polega na tym, że uczestniczące osoby muszą pokonać wyznaczoną trasę z uwzględnieniem podanych punktów, jednocześnie wykonując zadania mające zwiększyć atrakcyjność gry. Najczęściej udział w nich może brać parę niezależnych grup, spośród których wygrywa ta, która najdokładniej lub najsprawniej zrealizuje wszystkie wyznaczone cele.

Niekiedy w tego typu grach terenowych używane są urządzenia elektroniczne, przykładowo można zaliczyć nawigacje satelitarną i łączność bezprzewodową, lecz często do wykorzystania przez użytkowników mogą także być mniej zaawansowane pomoce, na przykład kompasy oraz mapy. Dzięki temu, że rywalizacja odbywa się w zespołach, to może to zmusić uczestników do podjęcia współpracy aby sukces był możliwy.

Ze względu na swoją specyfikę gry terenowe niekiedy mogą za sobą nieść jakieś nieduże niebezpieczeństwo, dlatego też bardzo duże znaczenie ma, żeby użytkownicy mieli tego świadomość. Konieczne jest odpowiedzialne zachowanie i przede wszystkim ciągłe przestrzeganie wszystkich reguł i zasad określonych przez organizatorów.