Jesteś tutaj

Studia dla menedżerów zamiast projektów szkoleniowych

Cenniki studiów menedżerskich bywają różne i zależy to od rodzaju szkoły wyższej, proporcji zajęć praktycznych do teoretycznych, języka wykładowego oraz szkoły z zagranicy, która wydaje zaświadczenie takiego sposobu pozyskiwania wiedzy menedżerskiej. Jest ważna również pozycja zatrudnionych w Polsce wykładowców i to, czy prowadzą zajęcia szefowie znanych firm, czy doktorzy uczelni akademickich. Czy bardziej sensownie kupić dla menedżerów zestaw wielu szkoleń niż studia menedżerske?
Pracownicy, którym zależy na tytule zawodowym będą zmuszeni zaoszczędzić na takie studia przynajmniej 25 tys. PLN. Jak widać za cenę budżetowych studiów można by zakupić niezły samochód. Niektóre przykłady takich studiów znajdują się w reklamach uniwersytetów: Dedykowane Treningi Negocjacyjne .
W tym artykule zamieszczam kilka takich studiów dla kierowników i dyrektorów.
21 tys. zł trzeba zapłacić za studia zajęcia dla osób pełniące funkcję szefa prowadzone w Zielonogórskiej Szkole Zarządzania i Umiejętności Społecznych. Cały projekt edukacyjny zajmuje 2 trymestry oraz wpłata została rozłożona na rosnące raty. Gdy ktoś zdecyduje się uiścić jedną opłatę, może liczyć na 5 % rabatu. Pomimo, że kwota nie jest wygórowana, ćwiczenia organizuje katedra naukowców z Leeds School of Business (Anglia) oraz Menchester School of Humanities.
Droższą inwestycją są studia dla menedżerów w Katowicach, w Instytucie Administracji i Zarządzania w Głównej Wyższej Szkole Handlowej. Cena tego typu kursów kształtuje się w granicach 4-10 tysięcy dolarów. Tu także można płacić w rosnących ratach. Zajęcia prowadzone są w całości po angielsku. W czasie trwania studiów menedżerskich jest możliwość wybrać dwie dodatkowe kierunki.
Dla moich znajomych, którzy ukończyli szkołę w Sanoku szczytem życiowych pragnień będą studia dla menedżerów na Uniwersytecie Warszawskim. Tam półtoraroczny projekt edukacyjny dla menedżerów kosztuje około 19 tys. Euro. Przy tej kwocie wpłata kwalifikacyjna, wynosząca 400 dolarów wydaje się dość niska. Ta uznana w kraju i za granicą uczelnia przyciąga potencjalnych studentów współpracą z renomowanym kampusem uniwersyteckim i znaczącymi certyfikatami, wskazującymi na wyjątkową jakość prowadzonych zajęć. Szkoła śledzi karierę studentów, którzy w większości pracują w międzynarodowych firmach w kraju i w Europie.

KIM JESTEŚMY
Ten blog pisze zespół mających wieloletni staż wykładowców tworzących treningi biznesowe z różnych sektorów rynku.
Pomysłodawcą i wykonawcą powyższego artykułu jest Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z komunikacji oraz badacz w programach dotykających problematyki audytu kompetencji w organizacji.
W tym blogu często przeczytasz na temat:
- badania zaangażowania specjalistów w przedsiębiorstwach wszelkich branż
- ankiety osobowościowe
- treningi z kompetencji społecznych i biznesowych
- spotkania incentive
- kierowanie kapitałem ludzkim
Jak zawsze namawiamy do wielokrotnych odwiedzin na tej witrynie.