Jesteś tutaj

Kultury narodowe a współpraca zespołowa

W tym blogu chcę pokazać to, że narodowość wpływa na pracę grupową. Mimo że kompetencje kooperacji w grupie są wśród pracodawców pozytywnie wyróżniane, samodzielność w pracy to zwykle świetny sposób na wybicie się. Ludzie mający ponadprzeciętny poziom wrażliwości i empatii, podejmujący decyzje nietypowo oraz zmierzający za wszelką cenę do wybranych celów bez przeszkód pną się do góry. Na przykład: Atrakcyjne Wyjazdy Integracyjne
Na to, czy organizacja promuje jednostkę czy grę w grupie ma znaczenie tradycja państwa, tam gdzie funkcjonuje. John Gerl zorganizował badania na temat kultur zarządczych firm będących z szesnastu obszarów kulturowych. Wniosek z nich, że możliwe jest, aby te kraje podzielić na kilka podzbiorów adekwatnie do stopnia, w jakim tradycja zarządcza preferuje grę w grupie.
Na przykład organizacje biznesowe z Holandii, Włoch oraz Wielkiej Brytanii wysoko cenią współpracę zespołu skoncentrowanych skonkretyzowanych zamierzeń firmy. W praktyce pozytywnie wyróżniają niewielką rozpiętością koordynowania. Zespoły wykonujące konkretne zlecenie są bardzo małe. Natomiast w niemieckich firmach całość procesów jest bardzo sproceduralizowana i zaprojektowana, dodatkowo czynności są dokładnie zdefiniowane.
Dlatego Niemcy świetnie działają nawet w dużych zbiorowościach ludzi bez elementu permanentnego kontrolowania ich pracy. Zatrudnieni w firmach japońskich muszą być gotowym na konkurowanie o pozycję zawodową i wyrobić w sobie silną pasję do wykonywanej pracy. W tego typu krajach nagradza się samodzielne podejście do zadania oraz entuzjazm.
W kolejnym odcinku o funkcjonowaniu grupy współpracowników przedstawię sylwetki aktorów zespołowych oraz ich funkcję w pracy zespołu.
To tyle moich myśli.
Autor: Grzegorz Kowal
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC GARŚĆ NIEZNANYCH FAKTÓW ODNOŚNIE INTEGRACJI Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
- Najchętniej zamawiana forma zadań team building : scenariusz społeczny
- Najwyżej wycenione w ankietach po szkoleniu zabawy – opinie uczestników: gry plenerowe bez zadań ekstremalnych
- Typowa wielkość grupy szkoleniowej: dziewięćdziesiąt uczestników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na wyjazd: piątek.
- Najczęściej zamawiana lokalizacja: Jura Krakowsko Częstochowska

ŹRÓDŁO: Training Projects
Istniejemy jako ekipa trenerów z praktyką biznesową ale również kwalifikacjami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co uprawnia nas do wykonywania wydarzeń w formie plenerowej, łącząc rozwój zespołów z grami outdoor. Pracujący dla nas szkoleniowcy to jednocześnie laureaci wielu nagród i nietuzinkowe osobowości.
Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i edukacyjne szkolenia team building są cenione przez wiele koncernów z wszystkich branż.