Jesteś tutaj

Kilka wskazówek w zakresie roli szefa

W ciągu zajęć, które poprowadziłem dla szefów zmiany, wszyscy biorący udział przedstawili podobne typy kwestii pokrywających się z funkcjonowaniem w grupie pracowników: role zespołowe niezbyt często bywają przesłanką do znalezienia kandydatów na stanowiska najwyższej kadry zarządzającej, kierownik nie rozwija wybitnych talentów członka zespołu, bardzo dużo spraw powinno się poprawić w działalności zespołu. Opisane aspekty pracy w firmie z dużym prawdopodobieństwem sukcesu można rozwinąć biorąc udział w dokładnie tych warsztatach: Wyjazdowe Szkolenia Z Przywództwa.
W niniejszym wpisie chcę opisać, jakie efekty pochodzą z klasycznych zjawisk w zespole. Jeśli cechy osobowe i przypisane im role nie były podstawą w procesie selekcji pracowników, wówczas kierownik nie może właściwie przydzielać obowiązków do zrealizowania.
Można podać przykład: Edward Dąbrowski jest logistykiem i zatrudniono go w średniej wielkości firmie logistycznej. Jego szef nakazał mu pojechać do partnera biznesowego oraz ustalić warunki wykonania i realizacji rozwiązania do organizowania zadań dla pracowników. Wybrany przez szefa zatrudniony nie lubi stosunków interpersonalnych z innymi ludźmi oraz swoje osiągnięcia opiera na pracy przy laptopie. Na pewno nie wykona z sukcesem powierzonego przedsięwzięcia.
Kolejny przykład: Silną stroną Norberta Jackowskiego jest innowacyjne podejście do wielu spraw. Kocha tworzyć nietypowe usługi, określać nowe metody w funkcjonowaniu jego instytucji. Jego szef nie rozważa tego jakie specjalista może mieć silne strony oraz wyznacza jemu zadania, które polegają na pracy rutynowej. Ten zatrudniony szybko poczuje się sfrustrowany, a pracodawca nie sięgnie do jego najlepszego atutu.
Jak można odczytać na opisanych wyżej casach: role w zespole powinny być brane pod uwagę.
O BLOGU

Autorem niniejszego artykułu jest Iwona Piga, trener prowadzący szkolenia z prowadzenia prezentacji i jednocześnie badacz z obszaru budowania strategii sprzedażowych i handlowych.
Tutaj wiele dyskutujemy na temat:
- pomiary kompetencji kadry w instytucjach i organizacjach
- kwestionariuszy interpersonalne
- zajęcia edukacyjne z efektywności osobistego
- szkolenia incentive
- zarządzanie ludźmi
Serdecznie namawiamy do następnych wizyt na tej witrynie.