Jesteś tutaj

Kierownicy firm nie umieją harmonogramować

W tym ekspresowym blogowym poście zaprezentuję relację ze szkolenia, jakie miałem w ostatnim tygodniu. Szkolenie zostało zaplanowane i w zakresie administrowania działaniami projektowymi. Okazało się, że największym problemem dla kadry zarządzającej funkcjonujących w strukturze projektowej jest zrobienie porządnego planu oraz określanie celów. Tak naprawdę jest to w zgodzie z badaniami, które odnajdziesz na tej stronie: Zaawansowane Kursy Z Inspirującego Prezentowania.
Ale powracając do szkolenia – wydarzenie odbyło się w hotelu górskim w Tatrach. Zapowiedziało w nim udział 24 kierowników centrali przedsiębiorstwa. Całe przedsięwzięcie obliczyłem na 16 godzin.
Pierwszego dnia uczestnicy zostali poproszeni, aby się narysować siebie na kartkach papieru, po południu w pięcioosobowych zespołach przeprowadzili studium przypadku mające związek z problemami oceny środków materialnych i niematerialnych w działaniach projektowych. Wykorzystałem w tym celu wymieszane zestawy Ligao, co umożliwiło nieoczekiwaną frajdę oraz niezwykłe zaangażowanie.
Wnioski z tego ćwiczenia omówiłem na laptopie za pomocą bardzo fajnego programu firmy SMART. Następnie wyświetliłem film, który ktoś zamieścił na fajnefilmy.pl. Trochę się niepokoiłem, w jaki sposób ci menedżerowie odbiorą odtworzony materiał.
Kolejnego dnia pokazałem im oprogramowanie stworzone w celu zarządzania pracą zespołu projektowego. I właśnie wtedy okazało się, iż menedżerowie nie wiedzą jak tworzyć plany oraz określać cele. Największą bolączką było – kierownicy nie potrafili odróżnić celu od harmonogramu działań. Kolejne godziny zdecydowałem się spędzić na szkoleniu w praktyce trudnej sztuki planowania.
O AUTORACH

Autorem niniejszego wpisu jest Rafał Szczepanik , trener prowadzący szkolenia z asertywności a także doradca w zakresie audytu kompetencji w organizacji.
Tutaj mówimy również na temat:
- analizy kompetencji załogi w dużych koncernach i małych firmach
- testy interpersonalne
- programy rozwojowe z tematyki miękkiej
- spotkania dla pracowników
- zarządzanie personelem