Jesteś tutaj

Dwa studia przypadku firm a działanie zespołowe

W dzisiejszym artykule chcę przedstawić przykłady prawie identycznych firm. Jedna organizacja została zorganizowana autokratycznie. Pracownicy nie mieli być efektywnie funkcjonującą grupą, każdy wykonywał obowiązki bez współpracy z innymi. Inna firma funkcjonowała w zgranych grupach pracowniczych. Było to możliwe, gdyż ta firma przeszła dokładnie takie szkolenie, jak to: Szkolenia Oparte o Gry Szkoleniowe
Opisana na początku instytucja biznesowa była założona na początku roku 2000 przez dentystę Adama Juchę, który chciał rozszerzyć zawód czyli zdecydował się być przedsiębiorcą.
Jego szkołą wyższą była Akademia Medyczna w Krakowie gdzie skończył studia jako dentysta. Założył spółkę produkcyjną oraz zrekrutował 12 współpracowników w różnych miastach Polski. Co miesiąc współpracownicy spotykali się w siedzibie firmy w Warszawie gdzie omawiali najważniejsze cele firmy. Nie licząc tego momentu przedstawiciele z regionów działali zwykle samodzielnie. Pewnego razu, gdy 3 ludzi zdecydowało się odejść z firmy, ogromna większość spraw firmy nie zostało zamkniętych. Po 3 kwartałach ta instytucja upadła.
Kolejną wymienioną powyżej firmę otworzył wyjątkowo aktywny student Uniwersytecie w Krakowie. Jeszcze na pierwszym roku lubił tworzyć interesujące spotkania dla firm z regionu. Pracował w instytucji studenckiej na stanowisku ”szef” zarządzania zasobami ludzkimi. Jak już przyznano mu dyplom doktora, zarejestrował instytucję konsultingową. W ciągu 6 kolejnych lat zarejestrowana spółka stała się uznanym liderem i niezwykle innowacyjną firmą w grupie podobnych firm w Polsce. Jej przeciętny kwartalny zysk sięgał 5 mln Euro. Organizacja miała 90 profesjonalistów, w tym 56 trenerów w takich miejscach jak: Warszawa, Gliwice, Kraków, Poznań. Pracownicy najczęściej działali zespołowo, i to z tej właśnie przyczyny ta instytucja wciąż się rozrasta.
Na tą chwilę to tyle haerowych inspiracji.
Redakcja: Grzegorz Nowosielski
I JESZCZE JAK ZWYKLE ODROBINA NIEZNANYCH STATYSTYK ODNOŚNIE INTEGRACJI Z MINIONEGO OKRESU:
- Najchętniej zamawiana forma gier : gry konstrukcyjne z klockami
- Najlepiej ocenione w testach po warsztacie ćwiczenia – komentarze uczestników: scenariusze muzyczne
- Typowa wielkość grupy szkoleniowej: pięćdziesiąt pracowników.
- Preferowane dni tygodnia na team building: końcówka tygodnia.
- Najczęściej oczekiwania część kraju: Beskidy

ŹRÓDŁO: Training Projects
Oferujemy scenariuszowe szkolenia team building i długo niezapomniane wyjazdy integracyjne dla instytucji z całego kraju.