Jesteś tutaj

Dobre praktyki współdziałania w grupie pracowników

W niniejszym wortalu od kilku kwartałów prezentuję korzyści płynące z pracy w zespole. Właśnie niedawno miałem przyjemność poprowadzić projekt w ramach szkoleń w obszarze integrowania działu pracowniczego. Uczestnicy projektów szkoleniowych prezentowali przypadki pracy zespołowej, jakie znają ze swojej pracy w firmach. W oparciu o to opracowałem zbiór reguł pracy w zespole. Inne dobrych praktyk możesz odszukać także na tym portalu:
http://www.szkolenia-integracyjne.pl/spotkania-imprezy
Niżej zamieściłem dobrych praktyk pracy w dziale pracowniczym. Opisałem je jako studium przypadku konkretnych zjawisk zachodzących w firmie.
1. Przygotuj się na regularne narady zespołu
Tamara była w zeszłym roku dyrektorem wydziału zarządzania projektami. Jest zatrudniona z dość dużą i ambitną grupą informatyków, specjalistów ds. obsługi klienta i innych zatrudnionych. Ażeby pracujący w tej firmie dali radę ze sobą współdziałać, szefowa organizuje cotygodniowe narady. Spotkania mają miejsce zawsze w piątek o godz. 9.00 i zabierają pracownikom 2,5 godziny. Po zebraniu kierowniczka zapisuje rezultaty spotkania i zadania dla biorących udział w zebraniu zatrudnionych.
2. Poznaj współpracowników
Damian jest zatrudniony w wydziale zarządzania projektami. Codzienne aktywnie uczestniczy w wielu działaniach z nowymi i starymi ludźmi w firmie, ale oni zostali oddelegowani do oddziałów w pozostałych krajach. By pracownicy w opisywanej firmie sprawniej ze sobą współdziałali, w każdym miesiącu dział kadr organizuje im wyjazd na 8 godzin na robocze narady w trzygwiazdkowym hotelu.
3. Bazy kompetencji w dziale pracowniczym
Beata jest kierownikiem małej firmy zajmującej się reklamą internetową. Organizacja ma 3 specjalistów. Właścicielka zamówiła dla organizacji system komputerowy do akumulowania kompetencji w zakresie operacji firmy. W ten sposób pracownicy mogą współpracować razem i wiedzą, które aktywności są w organizacji.
To tyle moich przemyśleń.
Opracowanie: Jan Piskorz
I DODATKOWO JAK ZAWSZE PAKIET INTERESUJĄCYCH DANYCH ODNOŚNIE INTEGRACJI Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
- Najczęściej kupowana forma zadań team building : scenariusze muzyczne
- Najwyżej wycenione w testach po evencie aktywności – opinie grup: gry inżyniersko kostrukcyjne
- Średnia wielkość grupy szkoleniowej: pięćdziesiąt pracowników.
- Oczekiwane przez grupe dni tygodnia na zajęcia: wtorek.
- Najchetniej oczekiwania część kraju: Kraków

ŹRÓDŁO: Training Projects
Oferujemy scenariuszowe szkolenia team building i niezwykle dynamiczne wyjazdy integracyjne dla różnych zespołów.
Nasze widowiskowe wyjazdy integracyjne i skuteczne szkolenia team building są rekomendowane przez setki firm z całego kraju.