Jesteś tutaj

Charakterystyki sprawnej organizacji

Zachowanie zespołu jest poddawana ocenie społecznej pod różnym względem – dążeń zespołu, norm zachowań, norm prawa karnego i norm społecznej aktywności. Gdyby chcieć, aby organizacja działała skutecznie, zespół dałoby się oceniać ze względu na wyznaczniki produktywności zasobów ludzkich.
W tym artykule opiszę właściwości wyjątkowo sprawnego działu pracowniczego, jakie da się spotkać w czasopismach branżowych. To tylko pierwsza część parametrów, bo wyznaczników opisano bardzo dużo. O innych da się zobaczyć w tym miejscu: Referencje - I Dyskusje - Eventy Integracyjne i Team Building
Dalej wymieniam i opisuję główne charakterystki sprawnego działu pracowniczego.
Atmosfera
Daje się scharakteryzować po kilku godzinach obserwacji, w moich firmach była zazwyczaj nieformalna, bez nadymania się oraz relaksująca. Gdy jest konstruktywna i dopasowana do grupy nie wyczuwa się ważnych napięć. Ludzie w niej istniejący są chętni do poświęceń i zainteresowani rozwojem. Nie można zauważyć sumptomów izolacji od grupy.
Konstruktywna dyskusja
Dużo spotkań, w których biorą udział prawie wszyscy. Bywają to konwersacje na temat współdziałania zespołu. Kiedy dyskusja zmienia się w chaos, ktoś bez wahania przywraca ją na zadany obszar tematyczny.
Dążenia grupowe
Członkowie grupy doskonale znają i są zaangażowani w zadania i realizuja zaplanowane efekty zespołu. We właściwym momencie wprowadza się efektywną dyskusję na temat celu, co sprawia, iż ludzie mogą się utożsamiać z grupą pracowników.
Feedback
Pracownicy szanują siebie nawzajem! Rozmowa nie przypomina przechodzenia po tematach. Każdy pomysł zostaje zapisany na tablicy. Członkowie zespołu nie obawiają się narazić na śmieszność i przedstawić twórczą ideę, pomimo, że wydaje się ona całkiem dziwna.
Brak nieporozumień
Zespół dobrze zażegnuje różnice zdań. Precyzyjnie bada się za i przeciw oraz zespół zamierza wymyslić rozwiązanie. Ci, którzy się nie zgadzają, nie zamierzają narzucać swoje zdanie lub okazywać grupowe niezadowolenie. Kiedy nie są za, wtedy najzwyczajniej artykułują swoje zdanie.
Tyle moich myśli.
Redakcja: Jan Nowosiels/ki
I DODATKOWO JAK CO MIESIĄC PARĘ NIETYPOWYCH ANALIZ DOTYCZĄCYCH INTEGRACJI Z POPRZEDNIEGO OKRESU:
- Najczęściej wspomianana w zapytaniach od klientów forma ćwiczeń : gry topograficzno – poszukiwawcze
- Najwyżej ocenione w ankietach po warsztacie gry – oceny uczestników: gry konstrukcyjne z klockami
- Uśredniona wielkość grupy zajęciowej: dziewięćdziesiąt uczestników.
- Preferowane dni tygodnia na incentive: czwartek.
- Najczęściej zamawiana destynacja: Kaszuby

ŹRÓDŁO: Training Projects
Istniejemy jako ekipa trenerów z praktyką biznesową ale także kwalifikacjami związanymi z wspinaczką i grotołastwem, co pozwala nam na oferowanie projektów w formie plenerowej, łącząc budowanie postaw załogi oraz zabawę o wysiłkowym charakterze. zatrudnieni u nas animatorzy to również laureaci wielu nagród i nieprzeciętne osobowości.
Jesteśmy świadomi, że zadowalające szkolenie lub wyjazd to także wygodny obiekt szkoleniowy. W naszej ofercie posiadamy ponad sto ciekawych lokalizacji górskich, mazurskich, nadmorskich, w środkowej Polsce i innych. Polecamy nasze imprezy integracyjne jak również team building.Najchętniej działamy na terenie Jury, nad Zegrzem jak również w północnej Polsce. Rekomendujemy miejsca na łonie natury . Latem działamy w plenerze, a gdy aura nie sprzyja – w budynku.